Çıkmış Sorular

Sınıfa Geri Alabileceğiniz 10 Uzaktan Öğretim Stratejisi –

Uzaktan Öğretim Stratejileri

katkıda bulunan Kate MacDonnell

COVID-19 hayatımızda birçok değişiklik yaptı.

Sosyal mesafe ihtiyacı ve salgını sorumlu bir şekilde ele alma ihtiyacı, birçok öğrencinin internet üzerinden öğrenmesi anlamına geliyor. Eğitimciler için bu, yeni kritik bir alana sıkı bir odaklanma anlamına gelir: uzaktan öğretim ve öğrenim.

Bununla birlikte, sonunda, çoğu öğrenci fiziksel sınıfa geri dönecek ve bunu yaptıklarında, geçiş, hem öğretmenler hem de öğrenciler için sürekliliği korumak ve hem akademik gerilemeyi hem de psikolojik baskıyı azaltmak için çok önemli olacaktır.

İşte öğrencileriniz için daha iyi bir sanal öğrenme deneyimi oluşturmanıza yardımcı olacak ve biz (sonunda) bunu güvenli bir şekilde yapabildiğimizde sınıfa geri dönmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

Sınıfa Geri Alabileceğiniz 7 Uzaktan Öğretim Stratejisi

1. Ders Bölümleme

Kısacası, segment aktiviteleri ve uygun dersler sizin öğrenciler.

Yaşa, içeriğe, ev yaşamına ve diğer milyon faktörlere bağlı olarak, öğrencilerin çok çeşitli ilgi alanları vardır. Dersleri öğrencilerin erişebileceği bir şekilde bölümlere ayırabilirseniz, dersler sırasında sanal sınıfınızla etkileşim kurma şansınız çok daha yüksektir. eşzamanlı öğrenme.

Genellikle bu, daha küçük içerik parçalarına odaklanmak anlamına gelir. Bu da mutlaka kötü bir şey değil, öğrencilerinizin katılımını devam ettirirseniz, kilometrelerce uzakta olmanıza rağmen öğrenmeye devam etmeleri daha olasıdır. Daha kısa parçalar, daha büyük kavramların öğretilmesini kolaylaştırır, sadece her bölümün dersin kendisi için çok önemli olduğundan emin olun.

Bu, fiziksel bir sınıfta daha az kritik olabilir, ancak bir öğretim stratejisi olarak daha az etkili olamaz – özellikle de öğrenmeyi öğrenciler için kişiselleştiriyorsanız.

2. Başlangıçta, ortada ve sonunda kasıtlı olun

Her ders, uzunluğu ne olursa olsun, öğrenme hedefinin kendisine sıkı sıkıya odaklanmalıdır. Saatlerce süren okul içi dersler daha fazla tartışmaya ve ileri geri gitmeye izin verirken, senkronize bir çevrimiçi öğrenme ortamında o kadar etkili değildir.

Her ders için ortak bir yaklaşım, sonuncusu üzerine inşa edilmesidir (fiziksel bir sınıf gibi). Öğrencilerinize bulmacanın bir sonraki parçasına geçmeden önce en son ne olduğunu hatırlatan kısa bir giriş, uzaktan öğrenmenin bazı engellerine rağmen anlamayı sürdürmenin başka bir yoludur.

Her ders tam olarak planlandığı gibi gitmeyecektir, ancak her oturumun uzaktaki öğretim sınıfınıza girerken açık ve kasıtlı bir rolü olan açık bir başlangıcı, ortası ve sonu olmalıdır.

Fiziksel bir sınıfta, başlangıç, orta ve son da önemli roller oynar, ancak daha fazla esneklik ve farklı işbirliği türleri için daha fazla fırsat vardır. Bununla birlikte, dijital olarak öğretirken dersleri üç ‘eylemde’ görmeye başladığınızda, bu tür bir çerçeveleme, tuğla ve harç sınıflarında da yararlı olabilir.

3. Devam eden biçimlendirici değerlendirme

Kullandığınız yazılıma bağlı olarak, etkileşimli dersler için daha fazla veya daha az seçeneğiniz olabilir. Öğrencileriniz içerikle ne kadar çok etkileşimde bulunursa, ders bittiğinde bilgileri saklama şansı o kadar artar.

Öğrencilerinizin ‘şeyler’ yaratmasını, soruları yanıtlamasını ve hatta birbirleriyle etkileşim kurmasını sağlamak faydalıdır. Erişiminiz olan yazılımı tanıyın ve herkesin katılımını sağlamak için neler yapabileceğinizi görün. Devam eden biçimlendirici değerlendirmeyi kullanma – gibi araçlarla Döngüörneğin – sonunda fiziksel sınıfa taşıyabileceğiniz temel bir uzaktan öğretim stratejisini temsil edebilir.

4. Öğrenim hedeflerini öğrenciler için erişilebilir hale getirin

Herkesin kullanabileceği kolay bir uzaktan öğretim stratejisi erişilebilirliktir: her öğrencinin ne öğrendiğini bildiğinden ve öğrendiklerinin onlar için erişilebilir olduğundan emin olun (yani, Proksimal Gelişim Bölgeleri içinde)

Öğrettiğiniz şey önemli, erişilebilir ve kısaysa, herhangi bir sınıfta – uzaktan veya başka şekilde – hakim olma şansı daha yüksektir. Ancak, karmaşık düşünce deneylerini yüz yüze kurslar veya desteklenen asenkron kurslar için kaydetmek özellikle önemlidir.

Bu, genellikle materyal hakkında kendiniz daha fazla şey öğrenmek anlamına gelebilir. Bir şeyleri yıkmanın onları anladığın anlamına geldiği söyleniyor ve zorunda Zoom’u kullanarak noktayı geçmek istiyorsanız.

Ayrıca öğrencilerin yolunda gitmesine yardımcı olur. Sahne arkasında, öğrencileriniz hararetle not almaktan her şeyi yapıyor olabilir. köpeklerin mısır yiyip yiyemeyeceğini öğrenmek. Ayrıca planlanan bir sonraki derse başlamak için hazırlanmak için biraz zaman tanır. Kullanın fika molaları yolda kalmak için akıllıca!

5. Uyarlanabilir müfredat ve öğretim

Fiziksel sınıfa aktarılacak başka bir uzaktan öğretim stratejisi, kendi zihniyetinizi ve öğretme yaklaşımınızı içerir: Zor olduğunda bile esneklik ve mizah gösterin.

Uzaktan öğretim ve öğrenme, çoğumuz için yenidir ve (özellikle belirsiz bir dünyada) bunalmak kolaydır. Öğrenciler için gelişim zihniyetini modellemek – belirsizliğe ve zorluklara esneklik ve mizahla yanıt vermek – öğrencilerin içeriğin kendisinden daha önemli olan ‘yumuşak beceriler’ geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Ve kişisel olarak bir öğretmen olarak sizin için, uyarlanabilir kalırsanız hayatınızı ve ders planlarınızı çok daha kolay hale getirebilirsiniz, özellikle de bu bir süre daha olacak gibi göründüğü için. Esnek kalmak ve sürekli iyileştirmenin yollarını aramak, bu zorlu zamanda bunu nasıl başarabileceğimizdir.

Sınıfta İşe Yarayacak Diğer Uzaktan Öğretim Stratejileri

6. Alouds Düşün (çevrimiçi olarak daha az etkili ancak yine de işlevsel)

7. Modelleme (bunun ne kadar etkili olduğu içerik alanına bağlıdır – örneğin matematik veya dil öğrenimi için bilimden daha iyidir; ayrıca aşağıdaki # 10’a bakın)

8. Sokratik Tartışma veya Fishbowl Tartışmaları

9. Edebiyat Çemberleri (veya herhangi bir kasıtlı grup çalışması, gerçekten)

10. Sorumluluğun Kademeli Olarak Serbest Bırakılması

Son Söz

Tamamen uzaktan öğretim yoluyla öğrenmek, çoğu öğrenci ve öğretmen için yenidir, ancak öngörülebilir gelecekte tam da bu şekilde olacaktır. Dalış yapın ve etkili bir öğretmen olarak kalabilmek için neler yapabileceğinizi öğrenin. Geriye kalan her şey geçecek, ancak bu süre zarfında öğrencilerin – psikolojik ve entelektüel olarak – refahı, onları (daha iyi ya da daha kötü) yıllarca etkilemeye devam edecek.

Zamanla, öğretmenler için uzaktan öğretimi ve öğrenciler için uzaktan öğrenmeyi kolaylaştırmanın yollarını bulacağız. Bu arada, e-Öğrenmedeki en yeni gelişmelerden haberdar olmayı ve bu süreçte bir öğretmen olarak kendinize iyi bakmayı üstlenin. Hepimiz sınıfa döndüğümüzde, öğretiminiz ve öğrencinin öğrenmesi daha sorunsuz ve verimli bir geçiş yaşayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Korunmaktadır