Çıkmış Sorular

Öğrencilerin Sanal Sınıfa Katılımını Teşvik Etmek İçin Küçük İşaretler Kullanmak –

Sanal Sınıfa Katılımı Teşvik Etmek İçin Küçük İşaretler Kullanma

Öğrencilerin Sanal Sınıfa Katılımını Teşvik Etmek İçin Küçük İşaretler Kullanma

tarafından ÖğretmekTight Staff

İçinde Sanal Sınıfta Öğrenci Katılımının 9 Prensibi, sunduğumuz stratejilerden biri “her öğrencinin her gün aktif öğrenmesini ve katılımını gerektiren öğrenme modellerini denemekti.”

Aşağıdaki örnek mutlaka bir ‘öğrenme modeli’ olmasa da, doğrudan öğrenci katılımını ele alır ve hatta bir tür biçimlendirici değerlendirme stratejisi olarak düşünülebilir.

New Mexico Üniversitesi’nde doktora öğrencisi ve eski bir lise İngilizce öğretmeni olan Zachary Ramsey, kısa süre önce sanal bir sınıfa öğrenci katılımını teşvik etmenin bir yolunu paylaştı: işaretler. her zaman konuşmak zorunda kalmadan tartışmalara kendiliğinden katılabilmeleri için işaretler yapın. “

Açıkçası bunlar dizin kartları veya hatta el işaretleri olabilir, ancak işaretler yapmak için yeterince basit görünüyor. Ne kadar süre dayanacaklarını kim bilebilir, ancak yeterince etkili olsalar, sanal sınıfınız için küçük bir baskıya sahip olmak, küçük bir yatırım ve hatta muhtemelen okulunuzun finanse edebileceği bir şey olabilir.

Daha da önemlisi, sanal sınıfınızdaki işaretlerin işlevidir. En basit düzeyde, bunlar başparmak yukarı / yana doğru başparmak / başparmak aşağı olabilir. Soru işareti ve ünlem işareti de olabilirler.

Ayrıca içerik temelli de olabilirler. Sembolizme karşı metaforlar üzerinde çalışıyorsanız, her öğrencinin her biri için bir işaret yapmasını ve sesli okuma sırasında öğrencilerin birini duyduklarında metafor için işaretini ve bunu duyduklarında sembolizmin işaretini tutmalarını sağlayabilirsiniz. Aynısı neden ve sonuç, mantıksal yanlışlıklar, kanıtlar (hatta duydukları kanıtların kalitesini derecelendirme) vb. İçin dinlemek için de geçerlidir.

Zachary, bu fikre sahip ilk eğitimci değil, ancak kalem ve basit çizim kullanan basit tasarımla birlikte görsellerin kullanılmasını sevdik. Vermek onu takip etdeğil mi

Öğrencilerin Sanal Sınıfa Katılımını Teşvik Etmenin Harika Bir Yolu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Korunmaktadır