Çıkmış Sorular

İkinci Bir Ekranla Yapabilecekleriniz

the-sync-teaching-method-küçük

Senkronize Öğretim Yöntemi: Kendi Kendini Yöneten Öğrenmeye Karma Bir Yaklaşım

tarafından Terry Heick

İkinci ekran öğrenmenin tanımı, kabaca göründüğü gibi görünebilir – ikinci bir ekran aracılığıyla öğrenme. Ancak bu, öğrencilerin kendi başlarına oldukları veya her öğrencinin kendi cihazına sahip olması gerektiği anlamına gelmez. Bir dakikalığına geri dönelim ve öğrenmenin büyük resmine bir göz atalım.

Öğrenme, öğrencilerin etkileşime girmesi ve yeni fikirler yaratması ile ilgilidir. On yıllardır, ‘yarat’ kısmı çoğunlukla sessize alındı, ünite sonu projeleri veya yazma komutları için kaydedildi. Ve etkileşim kısmı da çoğu zaman eksikti. Uygulama ve tabletlerle olduğu kadar öğretmenler ve ders kitaplarıyla da etkileşim mümkündür, ancak aynı ölçekte, aynı derecede kişiselleştirme veya aynı ilgi çekici form faktörleri ile etkileşim mümkün değildir.

1: 1 ve İkinci Ekran Öğrenimi Arasındaki Fark

1: 1 ortamda, her öğrencinin kendi cihazı vardır ve bu da işleri önemli ölçüde açar. İkinci ekran öğrenme ortamları, her öğrencinin kendi cihazına sahip olduğunu veya hatta grup başına bir cihaza sahip olduğunu görebilir. Aradaki fark bir senkronizasyon meselesidir. İkinci ekran öğrenim sınıflarında, öğretmenler ve öğrenciler içerik açısından birbirleriyle ‘senkronize edilir’ ve araçlara sahip olmaya devam eder, öğrenme stratejileriöğrenmeyi açıklığa kavuşturmak, genişletmek, yaratmak veya birleştirmek için özgürlük ve alan.

Öğretmenin metaforunu bir şef olarak ve öğrencileri senfoninin üyeleri olarak alın. Kabaca, ikinci ekran öğreniminin ima ettiği şey budur – bir grup öğrenci kendi müziklerini yaratır, ancak yine de öğretmeni bir rehber olarak takip eder. Buradaki fark, öğretmenin ‘ilk ekran’ – Senkronizasyon Noktası olmasıdır. Bu rolde, öğrencilerin ana ekranla veya öğretmenin kendisiyle neyi, ne zaman ve nasıl senkronize edeceğini seçerler.

Eşitleme Öğretme Yönteminin Netleştirici Bir Görüntüsü

Aşağıdaki resim, öğretmenin ‘İçerik 1’i sunduğu ve her öğrenci veya öğrenci grubunun sırasıyla 1A, 1B, 1C ve benzerlerine eriştiği bu konuda ipucu veriyor. Bunun 4 tabletli 4 grup halinde mi yoksa 1: 1’de 28 bireysel öğrenci mi yapılacağı veya BYOD sınıflar, büyük fikir aynı: Öğretmen dersin özüne rehberlik ederken ve kolaylaştırırken kişiselleştirilmiş içeriğe erişen (veya oluşturan) öğrenciler.

Kendi kendine öğrenme ile sahnede bilge arasında düzgün bir orta yol, değil mi? Öyleyse bir öğretmen olarak size faydalarından bazıları nelerdir?

4 Yol Eşitleme Öğretimi ve İkinci Ekran Öğrenimi Öğretmenleri ve Öğrencileri Destekleyebilir

1. Daha yaratıcı bir şekilde farklılaşabilirsiniz

Senkronize Öğretim yaklaşımında, öğretmenler, öğrenme simülasyonlarından YouTube kanallarına, bloglara, sosyal medya platformlarına ve daha fazlasına kadar ilgi çekici ve esnek öğrenme kaynaklarının çokluğu nedeniyle farklılaşma yeteneğine sahiptir.

Farklılaşmayı bir teklif olarak düşünürseniz farklı İçerik, süreçler, ürünler veya öğrenim ortamı hazır olma veya ilgiye dayalı olursa, bu süreçler, ürünler, ortam veya içerik ne kadar çeşitli olursa, öğretmen olarak o kadar yaratıcı olabilirsiniz. Burada, öğrencilerin yalnızca standart veya konunuz, temel sorunuz veya her neyse onunla “senkronize” olması gerekir.

Öğretmen olarak, ana temayı seçersiniz ve onlar peşinde kendi yollarını oluştururlar.

2. Öğrenciler sosyal uygulamaları daha doğal bir şekilde kullanabilir

Senkronize öğretimde sosyal uygulamaları kullanarak, öğrenciler ‘dijital seslerini’ kullanarak birbirleriyle etkileşim kurabilir. Ayrıca ilgili ağlara ve topluluklara, diğer okullardaki akranlara ping atabilirler. topluluk ve organizasyon liderleri ve hatta içerik uzmanları.

Ayrıca twitter veya instagram’daki arka kanal tartışmalarını kullanarak düşüncelerini düzenleyebilir ve kaynaşabilirler. Görevden çıkıp dikkati dağılabilir mi? Elbette, ama bu yeni değil. Aynı ağlar, akran grupları ve hatta aileler tarafından izlemek de daha kolay. Yaşasın dijital ayak izleri!

3. Müfredat belgelerini daha yakından takip edebilirsiniz

Bu, muhtemelen birçok öğretmen için eşzamanlı öğretim / ikinci ekran öğreniminin en büyük çekiciliğidir: gerekli müfredat belgelerine bağlı kalma yeteneği. Pek çok öğretmen, öğrencilerin kendi öğrenmelerini yenilemelerine ve yönlendirmelerine izin vermek isterken, bu genellikle değerlendirme gereklilikleri ve yerel okul ve bölge endişeleriyle çelişir.

İkinci ekran öğrenimi burada nasıl yardımcı olabilir? Öğretmenlerin ana temayı – veya Senkronizasyon Noktasını – seçmelerine izin verirken, öğrencilere oluşturmaları, kendi kaynaklarını bulmaları, anlayışlarını netleştirmeleri vb. İçin alan sunmaya devam ederek.

Bu şekilde, bu, tabletlere yönelik bir tür karma yaklaşımdır – yani kendi-yolunu-bul-ilgilendiğin her şeyi-bul ve bunu-sonra-bunu-sonra-yap-çünkü -Öyle dedim. Öğrenciler, öğrenimlerini öğretmenler tarafından genişletebilir veya genişletebilir ve öğretmene paralel olarak kendileri yaratın. Öğretmen düzeltirken meraklarını takip edebilir veya ‘dijital sesi’ ile derse kendi sesini ve seçimini ekleyebilir.

4. Eşitleme Öğretimi, öğrencilerin içerikle doğrudan etkileşim kurmasını teşvik eder

Geleneksel 1: 1 sınıfların aksine, senkronize öğretim / ikinci ekran öğrenimi daha az “açık” tır; geleneksel sınıflara kıyasla daha fazla. Ortada bir yerde, ikinci ekranlar öğrencilerin izlemek yerine erişmelerine izin veriyor; dinlemek yerine cevap vermek; Başkalarının yaratmasını izlemek yerine yaratın. Aynı zamanda her öğrenciyi bir şeyler üretmek için saate koyar.

İkinci bir ekran sınıfında, her öğrencinin ses çıkarması için dijital bir enstrümanı vardır, ancak bunun en büyük nedeni öğretmen tarafından belirlenen bir tür hız, ritim veya kalıptır – ki dünyadaki tüm teknoloji için neredeyse her zaman bir öğrencinin erişebildiği en güçlü öğrenme kaynağı.

Bu gönderi 2017’de yazılmış ve en son Eylül 2020’de olmak üzere birkaç kez güncellendi.

Eşitleme Öğretme Yöntemi: İkinci Ekranla Öğrenme İle Yapabilecekleriniz; görüntü atfı flickr kullanıcısı titriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Korunmaktadır