Çıkmış Sorular

Ebeveynler İçin Yeni Başlayanlar İçin Evde Eğitim İçin 10 İpucu –

görüntü attirbutuon flickr kullanıcısı alexandersaprykin

katkıda bulunan Jennifer Smith

Çevrimiçi Okullar, her yaştan öğrenciye sayısız fayda sağlayabilir.

Birincisi, onlara (ve ebeveynlerine) esnek bir program sunar. Aynı zamanda onlara kendi hızlarında öğrenme, ehliyetli ve deneyimli öğretmenlere bire bir erişme ve kendi özel ilgi alanlarına odaklanan kurslar geliştirme fırsatı verir.

Öğrenciler için inanılmaz bir seçenek olabileceği gibi, yeni başlayan ebeveynlere yeni zorluklar da sunabilir. Bununla birlikte, en azından ezici veya stresli bir süreç olması gerekmez. Bu yeni eğitim türüne geçişi biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, yeni çevrimiçi evde eğitim ebeveynleri için en iyi 10 ipucunu topladık.

Ebeveynler İçin Yeni Başlayanlar İçin Evde Eğitim İçin 10 İpucu

1. Her öğrenci için öğrenme ortamını olabildiğince kişiselleştirin.

Çocuğunuz için belirli bir işyeri yaratmak, tutarlı çalışma alışkanlıkları geliştirmesine yardımcı olabilir. Öğrenciler ister bir dizüstü bilgisayarda ister masaüstü bilgisayarda çalışıyor olsun, özel bir öğrenme alanı okul çalışmalarını tamamlamaları için.

Başlangıç ​​olarak, gerekli tüm donanıma – bilgisayar, yazıcı, kulaklık, takvim, kurşun kalem, defter / eskiz defteri vb. – kolayca ulaşılabilecek bir yerde sahip olduklarından emin olun. Çalışma alanı evin sessiz ve düşük trafikli bir alanında olmalıdır, böylece rahatsız edilmeden işlerine odaklanabilirsiniz.

2. Bir program kullanın ve bu programı gerektiği gibi uyarlamaktan korkmayın.

Çocuğunuzun tutarlı çalışma alışkanlıkları geliştirmesini sağlamanın diğer tarafı, her gün ne zaman ve ne öğreneceklerini bilmelerini sağlamak için önceden plan yapmaktır. Alışkanlıkları ve enerjileri ile en iyi şekilde çalışan bir rutin oluşturun. Örneğin, dokuz yaşında bir çocuk sabah gitmek için dönerken, ergen çocuğunuzun tamamen uyanık ve derslere hazır hale gelmesi fazladan birkaç saat alabilir.

Bazı çocuklar ayrıca uygulamalar etrafında veya ders dışında çalışmak zorunda kalabilir. Durum ne olursa olsun, düzenli bir rutin oluşturmaya çalışın, böylece çalışmalara tam olarak ne zaman odaklanmaları gerektiğini bilirler.

3. Düzeninizi koruyun!

Çevrimiçi kurslar, bir ebeveyn olarak daha fazla uygulamalı olmanıza izin verir, ancak yine de haftalık ders planlarını gözden geçirmeli ya da hafta için seyahat veya etkinlikler planlanıyorsa düzenlemeler yapmalısınız. Aileniz için neyin işe yaradığına bağlı olarak, bunu bir gece rutini haline getirmek (günün derslerini ve yaklaşan ödevleri gözden geçirmek ve sonraki gün için her şeyin hazır olmasını sağlamak) veya her haftanın başında ve sonunda zaman ayırmak isteyebilirsiniz. aynısını yapmak.

Bu adım, çocuğunuz doğrudan işe başlayabileceği ve dersleriyle ustalık yolunda nasıl ilerlediğini daha iyi takip etmenizi sağlayacağı için boşa harcanan zamanın azaltılmasına yardımcı olabilir.

4. Öğrencileri güçlendirin.

Çocuğunuzu dersine ve müfredat planlamasına dahil ederek eğitimi için sorumluluk ve hesap verebilirlik oluşturmasına yardımcı olun. Onlara bir planlayıcı verin veya yardımcı olun öğrenme uygulaması Böylece, önünüzdeki günü veya haftayı organize etmek için zaman ayırdıkça onlar da aynı şeyi yapabilirler. Günlük yapılacaklar listeleri oluşturmalarını ve kendi görevlerini takip etmelerini isteyin. Bu, stresin bir kısmını alır ve aynı zamanda eğitimlerini ve zamanlarını kontrol altına almaya teşvik eder.

5. İşleri karıştırın.

Rutini, öğrenme formlarını, programları, içeriği, ilerleme hızını, işbirliklerini değiştirin – öğrenmenin taze ve özgün kalmasına yardımcı olmak için yapmanız gerekeni yapın.

Öğrencinizin derslerinde neyin çıkacağının farkında olmak, size işleri karıştırıp ilginç tutma fırsatı verir. Yerel müzelere ve yaban hayatı sığınaklarına saha gezilerinin entegre edilmesi, projeler tamamlandı uzakta bilgisayardan ve fiziksel aktiviteler onları meşgul edecek ve öğrendikleri bilgileri uygulamalarına yardımcı olacaktır. Örneğin, eski Mısır üzerine bir modül King Tut Sergisi ziyareti ile tamamlanabilir ve başarılı bir Fransızca dersi krep veya makaronlarla ödüllendirilebilir.

Sonunda, çocuğunuzun eğitimi onu yaptığınız şeydir, bu yüzden onunla biraz eğlenmekten korkmayın.

6. Öğrenciler için ve öğrencilerle birlikte hedefler belirleyin.

Ölçülebilir ve spesifik eğitim hedefleri belirlemek, hem sizi hem de çocuğunuzu okul yılı boyunca yolunda tutacaktır. Bir liste yapın ve onu kısa ve uzun vadeli hedeflere ayırın, ardından gerekirse hedefleri değerlendirmek ve ayarlamak için listeyi düzenli olarak yeniden gözden geçirin – örneğin haftalık organizasyon oturumlarınız sırasında.

7. İçeriği ve süreci kişiselleştirin.

Çevrimiçi ev okulu ile, çocuğunuz kendi hızında öğrenebilir – gerektiğinde bir konuda daha fazla zaman geçirebilir veya materyali hızlı bir şekilde kavrarsa başka bir konuda hızlanabilir. Bu öğrenme ortamı türü aynı zamanda sizin ve çocuğunuzun ilgi alanlarına uygun öğretim programları seçmenize olanak tanır. Bazı çevrimiçi charter okulları, öğrencinizin tutkularına odaklanan bir kursu özelleştirmenize veya oluşturmanıza bile izin verir. Çocuğunuzun eğitimini kişiselleştirmek, onları öğrenmeyle meşgul ve heyecanlandırır.

8. Yardım isteyin.

Çocuğunuz için nasıl bir öğrenme planı oluşturacağınızdan veya hedefler koyacağınızdan emin değilseniz, sorun değil. Pek çok okulda, ebeveynlerin eyalet standartlarını karşılamaya devam ederken öğrencilerine göre kişiselleştirilmiş bir program tasarlamalarına yardımcı olacak yüksek eğitimli öğretmenler ve danışmanlar vardır.

Diğer ev okulu ebeveynleri gibi bu tür öğretmenler de çocuğunuzun öğrenmesine nasıl yardımcı olacaklarına dair farklı bir bakış açısı ve içgörüler getirebilir. Bir duruma takılıp kaldığınızda veya belirli bir derse nasıl yaklaşacağınızdan emin değilseniz, yardım isteyin; bu evde eğitim yolculuğunda yalnız değilsin.

9. Öğrenmeyi sosyalleştirin.

Çevrimiçi eğitimin münferit bir çaba olması gerekmez. Hafta boyunca çocuğunuzun sosyalleşmesine yardımcı olmanın yollarını bulun. Gönüllü gruplar, spor takımları veya diğer grup türlerine katılırlarsa, kaçınılmaz olarak sosyal beceriler geliştireceklerdir. Saha gezileri, kafede çalışma günleri, seyahatler ve çalışma grupları da etkileşimde bulunmalarına ve topluluklarıyla bağlantı kurmak.

10. Kusurları kabul edin.

Bu yolculuğa çıkmadan önce, evde eğitim vermeye karar verdiğiniz tüm nedenleri not edin. Bazı günler diğerlerinden daha zor olabilir, ancak bu listeye geri dönmek, bu kursta kalmanıza yardımcı olacaktır. Çevrimiçi eğitimde hiçbir macera mükemmel olmayacak, bu yüzden işler planlandığı gibi gitmediğinde kendinize bir ara verin; ‘normal’ okula da mükemmel gitmiyorlar.

Önemli olan, çocuğunuza aktif olarak daha iyi bir eğitim vermeye çalışmanızdır. Yorucu (ve bazen sinir bozucu) günler gelecek, ancak çocuğunuzun dersleriyle ilgilenmesini ve öğrenme tutkusunu bulmasını görmenin verdiği zevk de öyle.

Çevrimiçi Eğitimde Yeni Olan Ebeveynler İçin 10 İpucu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Korunmaktadır