Çıkmış Sorular

Çevrimiçi Öğretim İçin Yakınlaştırmak İçin 20 Alternatif –

Çevrimiçi Öğretim ve Uzaktan Öğrenme İçin Yakınlaştırmak İçin 20 Alternatif

tarafından TeachTight Staff

Skype uzun süredir standarttır ve Google Hangouts, Gmail ve Android işletim sistemi ile entegrasyona sahipken, video akışı platformları açısından 2020 Zoom yılı olmuştur.

Nisan 2020 itibarıyla Zoom, 300 milyon günlük kullanıcılar ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok okul bölgesi 2020 Kış dönemi için uzaktan öğretim ve öğrenmeye bağlı kaldığından, öngörülebilir gelecekte güçlü bir büyüme olasıdır.

Ve bu büyüme video kalitesinin, sağlam bir özellik setinin, gerçekte kullanılabilen ücretsiz katmanların ve diğer avantajların bir sonucu olarak iyi kazanılmış olsa da, yine de mükemmel değildir ve aslında bunu öğretmeniz için pek uygun olmayabilir. okul yılı. Peki, çevrimiçi öğretim için Zoom’un en iyi alternatifleri nelerdir?

Ayrıca bakınız Senkronize Öğrenmenin Tanımı

Öğretmenler İçin Yayın Yapmanın En İyi Yolu Nedir?

Buradaki büyük fikir, öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak ve canlı video akışı bunun önemli bir parçası. Öğretmenlerin öğrencilerine video içeriği akışı sağlamasının en iyi yolu nedir?

Duruma göre değişir. Bu yakınlaştırma alternatiflerinden hangisinin sizin için en uygun olduğu, ihtiyaçlarınıza ve bütçeniz, uzmanlığınız, öğretim için video akış platformunu ne kadar süreyle kullanacağınız, öğrettiğiniz sınıf düzeyi ve içerik alanı, gizliliğiniz ve güvenliğiniz gibi faktörlere bağlıdır. endişeler, öğrencilerinizin bant genişliği vb.

Açıkçası, “en iyi” diye bir şey yoktur ve aşağıdaki seçeneklerin çoğu bunu yansıtacaktır. Bazıları öncelikli olarak iş kullanımı için yapılmıştır ancak sınıfta da iyi çalışabilir. Twitch ve Facebook Live gibi diğerleri, tamamen ‘yakınlaştırma alternatifleri’ değildir ve kesinlikle öğretmenler için yaratılmamıştır, ancak üniversite öğretmenleri, çevrimiçi dersler ve daha fazlası için bir sınıfta kesinlikle doğru bağlamda işlev görebilirler.

Öyleyse, bu önsöz göz önünde bulundurularak, aşağıda öğretmenler için Zoom’un alternatifleri var.

Not: Tüm fiyatlar, bu makalenin orijinal yayınından itibaren standart, indirimli olmayan fiyatlar için doğrudur. Değiştikçe / değiştikçe gönderiyi doğru bilgilerle güncellemeye çalışacağız.

Çevrimiçi Öğretim ve Uzaktan Öğrenme İçin Yakınlaştırmak İçin 22 Alternatif

1. Google Meet

Açıklama: Google’ın Gmail ile entegre olan ve Zoom ile karşılaştırıldığında sınırlı olmakla birlikte uygulamalarına sahip olan görüntülü toplantı aracı.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

2. Skype

Açıklama: Microsoft’un web tarayıcıları aracılığıyla mobil uygulama aracılığıyla kullanılabilen görüntülü arama platformu. Akış kaydı, canlı altyazıları vardır ve ayrıca telefon görüşmeleri için de kullanılabilir.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

3. BlueJeans

Açıklama: Verizon’un görüntülü ve uzak toplantı platformu, toplantı takvimleri, tarayıcı işlevi, yan sohbet ve ekran paylaşımıyla basit ve güvenli görüntülü toplantılar sunmak için tasarlanmıştır.

Fiyatlandırma: Planlar $ 9.99 / mo’dan başlıyor

4. BigBlueButton

Açıklama: Canlı yazı tahtaları, sunum aracı, sohbet, yerleşik anket, kayıt yönetimi ve öğretmenler için diğer özellikler.

Fiyatlandırma: 150 $ / ay ile 300 $ / ay arasında değişiyor

5. Google Hangouts

Açıklama: Google Meet’in daha az özellikli bir sürümü olan Google Hangouts, bire bir aramalar, grup görüşmeleri, mesajlaşma, ekran paylaşımı ve G Suite ile entegrasyon sunar

Fiyatlandırma: G Suite fiyatlandırması 6 $ / ay ile 25 $ / ay arasında değişmektedir

6. AnyMeeting

Açıklama: Basit, düşük ölçekli bir sanal toplantı platformu

Fiyatlandırma: 30’a kadar 12.99 $ / ay’a kadar 4 katılımcı için ücretsiz bir katman (tek bir limittir, hayır?)

7. Webex

Açıklama: Cisco’ya ait Webex, video konferansından daha büyük, çevrimiçi etkinliklere ve ekip beyaz tahtasına kadar çevrimiçi toplantılar için video akışı için geleneksel özelliklerin çoğunu sunan standart bir iş platformudur. Bu, öğretmenden öğrenciye etkileşimden ziyade bir okul departmanı veya bölge etkinliği için daha uygun olabilir.

Fiyatlandırma: 100 katılımcıya kadar ücretsiz katman; Ücretli planlar için fiyatlar 13.50 $ ile 26.95 $ / ay arasında değişmektedir

8. GoTo Meeting

Açıklama: Sanal toplantılar için uzun süredir iş dünyasının vazgeçilmezi olan GoToMeeting, ekran paylaşımı, konferans görüşmesi, video konferans ve mobil kullanım da sunar. Ayrıca dokümantasyon gerektiren okul toplantıları için faydalı olabilecek toplantı dökümü sunar.

Fiyatlandırma: 150 katılımcı için 12 $ / ay ve 250 için 16 $ ile Kurumsal fiyatlandırma arasında değişmektedir.

9. Sococo

Açıklama: Zoom, Google Meet, Webex ve Microsoft Teams ile entegre olan sanal bir toplantı platformu

Fiyatlandırma: 49 ‘lisansa kadar aylık 13,49 $’ dan başlayan fiyatlarla

10. Microsoft Teams

Açıklama: Skype entegrasyonu ile Microsoft Teams, çevrimiçi öğretim için kullanışlıdır. Slack, Trello ve diğer çevrimiçi takım tabanlı platformlar gibi, Microsoft Teams de Zoom’dan çok bir ‘öğretim platformudur’ (öğretmenler için özel olarak tasarlanmamış olsa da). Temelde uzaktan eğitiminizi sabitlemek için kullanabileceğiniz bir tür iletişim ve kaynak merkezidir – iletişim kurmak, planlamak, paylaşmak ve belgelemek için Microsoft Teams’i kullanacağınız için daha az özelliğe sahip olan Yakınlaştırmaya bir alternatif kullanmayı düşünmenize olanak tanır , vb.

11. YouTube Akışı

Açıklama: YouTube akışı, bir öğretmenin bir sınıfa ev sahipliği yapmasının bir yolu yerine tutarlı eğitim tabanlı içerik sunan bireysel ‘öğrenme kanalları’ için muhtemelen en iyisidir. Bununla birlikte, YouTube’da zaten kullanıyorsanız ve kapsamlı içeriğe sahipseniz, ikincisi biraz planlama ile mümkündür.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

12. Burada

Açıklama: Ekran kaydı, sohbet, ekran paylaşımı ve daha fazlasını içeren tarayıcı tabanlı görüntülü arama.

Fiyatlandırma: Bir kullanıcı ve bir oda için ücretsiz; mevcut bir Pro hesabı aylık 9,99 ABD Dolarıdır ve bir kullanıcıya üç oda sunarken, bir işletme hesabı birden çok kullanıcı ve yönetici için ayda 59,99 ABD dolarına kadar on oda sunar

13. Yotribe

Açıklama: Daha küçük gruplarla etkileşim için tasarlanmış, tarayıcı tabanlı bir video konferans aracı. Bununla birlikte, kayıt ve hesap oluşturma net değildir, bir telefon numarası sağlamayı içerir ve arkadaşlarınızdan kayıt talep ederseniz ‘ileriye atlayabileceğiniz’ gerçek bir bekleme listesine sahiptir. Tam olarak öğretmen merkezli bir araç değil, ancak ilgileniyorsanız bir göz atın.

Fiyatlandırma: Yotribe ücretsiz gibi görünüyor (şimdilik?), Ancak yayınlamadan önce tam fiyatlandırmayı netleştiremedik

14. Uyuşmazlık

Açıklama: Başlangıçta video oyunları oynayan ve yayınlayan kişiler için oluşturulmuş açık kaynaklı (yalnızca davetle mi?) Bir platform. Discord, Mac için veya tarayıcınız aracılığıyla kullanılabilen mevcut video akışı ile ilgi alanına dayalı kanallara ayrılmıştır.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

15. Miro

Açıklama: Çevrimiçi, işbirliğine dayalı bir beyaz tahta platformu

Fiyatlandırma: En fazla üç yazı tahtası için ücretsiz; sınırsız panolar ve ek işbirliği özellikleri için aylık 16 ABD dolarına varan ek katmanlar

16. Twitch

Açıklama: Twitch is Oyuncular (video oyunları oynayan kişiler) için (son derece popüler) video akış aracı. Yine, öğretmenler için özel olarak tasarlanmış bir araç olmayan twitch, gayri resmi öğrenme ortamlarında, üniversite ortamlarında ve oyun temelli öğrenme uygulamalarında faydalı olabilir.

Fiyatlandırma: 4,99 $ / ay ile 24,99 $ / ay arasında değişiyor

17. Vimeo

Açıklama: YouTube benzeri Vimeo, gizlilik kontrollerine, özel ekip projelerine ve video oluşturma araçlarına odaklanan video barındırma hizmeti sunar

Fiyatlandırma: 250 GB depolama için yıllık 7 ABD Doları ile toplam 7 TB’a kadar depolama için 75 ABD Doları / ay arasında değişir

18. Facebook Canlı

Açıklama: Öğretmenler ve okullardan ziyade aile üyeleri, bağış toplama ve ‘etkileyiciler’ için daha fazla olan Facebook Live, halihazırda Facebook Gruplarını kullanan geleneksel olmayan bir sınıf için bir seçenek olabilir – ya da sadece basit özelliklere ve makul bant genişliği gereksinimleri.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

19. Wowza

Açıklama: İşletmeler için canlı video akışı – muhtemelen ilçe veya eyalet düzeyinde yararlıdır, ancak öğretmenler ve sınıflar için değildir

Fiyatlandırma: 99 $ / ay ile 499 $ / ay arasında değişen; ücretsiz deneme mevcut

20. hopin.to

Açıklama: Hopin, etkileşimli podcast’ler, çevrimiçi atölyeler ve konferanslar ve daha fazlasını içerir. Okulunuzun veya bölgenizin Zoom’dan daha iddialı bir şeye ihtiyacı varsa, hopin faydalı olabilir.

Fiyatlandırma: Erken Erişimde hopin.to 99 $ / organizatör / aydır ve organizatör başına 100 bilet içerir. 100’ün üzerindeki herhangi bir sayı, kayıt başına 0,50 senttir.

Çevrimiçi Öğrenme ve Uzaktan Öğretim İçin Yakınlaştırmak İçin 20 Alternatif

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Korunmaktadır